CS SK PL EN DE

Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč

Přihlášení
Ukrajina   cenoskok   pinterest   fb
Kategorie
KINSHASA

 

Pletení mikulášské soupravy

4. ledna 2016

Pletení a radost a to obzvláště, když si doma můžete z pletací příze uplést třeba mikulášskou soupravu.

Velikost: 60
Spotřeba: 5 dkg bílé střapaté příze JINO č.1010, 10 dkg červené příze BUGGY č.162 a 10 dkg bílé BUGGY č.101. 5 knoflíčků
Jehlice č.5, háček č.4 

Pletení ČEPICE

Pleteme v jednom kuse. Střapatou bílou přízí nahodíme 45 ok. Pokračujeme červenou přízí 2 řady a pleteme střídavě 1 oko hladce, 1 obrace. Dalších 6 řad pleteme pružný lem bílou přízí. Červenou přízí pleteme líc hladce, rub obrace. Po 16-řadách začneme ujímat vždy na začátku každé řady po 1 oku až do uzavření posledních 3 ok. Čepici v rubu sešijeme a z bílé příze vyrobíme bambuli, kterou na konec čepice navážeme nebo našijeme.

Pletení VESTA

Začneme zadním dílem na 27 ok a pleteme stejně, jako čepici. Po 24 řad pletených líc.žerzejem nad bílým pruhem uzavřeme z každé strany 5 ok a díl dopleteme ještě 18-ti řadami. Následně uzavřeme všechna oka najednou. Přední díl: pleteme na 15 ok stejně, jako polovinu předchozího dílu. 6 řad nad uzavřením ok pro průramek začneme ujímat výstřih. Vždy na začátku řady spleteme 2 oka v 1 oko. Na straně průramku pleteme rovně. Poslední oka náramenice uzavřeme ve výši zadního dílu. Druhý přední díl upleteme zrcadlově.
Sešijeme oka náramenic předního a zadního dílu. V průramku nabereme 29 ok bílou přízí a pleteme pružným vzorem 6 řad. 1 řadu červenou přízí a práci zakončíme bílou střapatou přízí JINO. Výšku nápletů průramku přišijeme nebo přiháčkujeme k přednímu a zadnímu dílu. Sešijeme postranní švy. Celou vestičku obháčkujeme bílou přízí střídavě 1 krátký sloupek, 1 řet.oko. Na pravém díle vytvoříme 3 řet.oky knoflíkové dírky. Nakonec našijeme knoflíčky a zapošijeme koncové nitě.

                                  

Pletení nás baví! Podívejte se i na ostatní návody a nápady a kompletní nabídku pletacích přízí.

Copyright © 2014 VLNIKA.cz, Všechna práva vyhrazena Facebook

TOPlist

Provozováno na systému MajorShop