CS SK PL EN DE

Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč

Přihlášení
Ukrajina   cenoskok   pinterest   fb
Kategorie
KINSHASA

 

Háčkovaný krátký kabátek z příze

1. prosince 2015

Háčkovaný krátký kabátek z pletací příze je originální módní oblečení.

Kabátek z pletací příze

Velikost: 38 – 42
Spotřeba: 35 dkg červené příze LIDANA, 40 dkg tmavě hnědé příze TERA V a 10 dkg hnědé efektní příze MARION č.103. 6 knoflíků.
Háček: č. 4,5
Při práci používáme přízi LIDANA a TERA V dvojitě.
Zadní díl: začneme dvojitou přízí LIDANA a TERA V dohromady. Na 67 řet.ok + 2 oka na otočení háčkujeme dlouhými sloupky 4 řady melírem, 2 řady jen červenými přízemi, 2 řady hnědými přízemi a dokončíme melírem. V 5. a 7. řadě háčkujeme hluboko vpíchnuté sloupky pod předchozí řadu sloupků v odstupu 5 sloupků. Viz schéma vzoru č. 1. V celkové výšce 38 řad doháčkujeme z každé strany 1/3 řady náramenice 22 dl.sloupky a práci ukončíme.
Přední díl: na 35 řet.ok + 2 oka na otočení háčkujeme stejně, jako polovinu zadního dílu. Nad 34. Řadou začneme ujímat z jedné strany v každé řadě 2 sloupky pro výstřih (nedokončíme řadu o 2 sloupky nebo je vynecháme na začátku řady). Posledních 22 sl.doháčkujeme do výše zadního dílu a práci ukončíme. Stejně zhotovíme i druhý přední díl.
Rukávy: háčkujeme v kruhových řadách na 36 dl.sloupků stejně, jako zadní díl. Rukáv postupně rozšiřujeme na 60 ok. Ukončíme ve výši 43 cm.
Dokončení: sešijeme nebo sháčkujeme náramenice, vsadíme rukávy a sešijeme i postranní švy. Celý kabátek obháčkujeme řadou krátkých sloupků přízí MARION. Na pravém díle přitom pamatujeme na knoflíkové dírky, které vytvoříme 3 řet. oky. Nakonec našijeme knoflíky na levý díl.
Kapsy: háčkujeme podle návodu, 2 řady melírem, 2 řady červenou a 2 řady hnědou přízí, 1 řadu melírem a poslední řadu krátkých sloupků přízí MARION.
 

  

 

Copyright © 2014 VLNIKA.cz, Všechna práva vyhrazena Facebook

TOPlist

Provozováno na systému MajorShop