CS SK PL EN DE

Doprava zdarma pro objednávky nad 1500 Kč

Přihlášení
Ukrajina   cenoskok   pinterest   fb
Kategorie
SUPRA

 

Podzimní model - pletení vesty s rolákem

30. září 2015

Chcete se na podzim zahřát? Návod na pletení vesty s rolákem z pletací příze je více než jednoduchý. 

VESTA S ROLÁKEM Z PLETACÍ PŘÍZE

  

Velikost: 40
Spotřeba: 35 - 40 dkg GLADYS č.23 a 15 dkg černé příze TERA č.45
Jehlice: č.7, kruh.jehlice č.7, háček č.4,5
Přízi GLADYS používáme jednoduše a pleteme líc hladce, rub obrace, přízi TERA dvojitě a pleteme líc i rub hladce. Přední i zadní díl pleteme z boku.
Zadní díl: nahodíme 50 ok přízí GLADYS a upleteme 4 řady rovně. Následně z jedné strany vytvarujeme průramek = v 5.řadě přidáme 2 oka a v 7. řadě nahodíme ještě 18 ok. Pokračujeme rovně. 11.řadu pleteme přízí TERA jen hladce. Od spodního okraje upleteme 20 ok další řady, otočíme a pleteme zpět. Další řadu dokončíme do konce. Tím rozšiřujeme spodní část dílu. Dál střídáme 10 řad přízí GLADYS a 2 řady černou přízí + 2 částečné řady v dolní části na 20 ok. Po 5-ti pruhách černou přízí a 3 řadách přízí GLADYS uzavřeme shora pro průramek 18 ok a dále 2 oka = díl doplétáme zrcadlově. 10.řadou přízí GLADYS práci ukončíme.
Přední díl: pleteme stejně, jako zadní díl. Po 2.černém proužku ujmeme shora 1x5 a následně 1x2 oka. Pokračujeme rovně, dopleteme k dalšíme černému pruhu = polovina dílu a díl dopleteme zrcadlově.
Dokončení: sešijeme náramenice a nabereme oka ve výstřihu na kruhovou jehlici. Pleteme lícovým žerzejem přízí GLADYS do výšky 12-13 cm a práci ukončíme. Sešijeme postranní švy a celou vestu, včetně roláku obháčkujeme černou přízí 2 řadami krátkých sloupků.
Rolák můžeme uplést i zvlášť a do výstřihu jej našít.

Použité příze:

Gladys

Tera   

 Všechny pletací příze z naší nabídky

 

 

 

Copyright © 2014 VLNIKA.cz, Všechna práva vyhrazena Facebook

TOPlist

Provozováno na systému MajorShop